«Եվրասիան մեր տունն է» ցուցահանդեսը, Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի և ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստերը, ինչպես նաև Եվրասիական կոնգրեսը կկայանան ընթացիկ տարվա հունիսին Սոչիում։ Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը «Digital Almaty 2023. Թվային գործընկերությունը նոր իրականության մեջ» ֆորումում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք կարևոր քայլ ենք համարում «Եվրասիան մեր տունն է» համատեղ միջազգային ցուցահանդեսի անցկացումը՝ ցույց տալու հինգ պետությունների և գործընկերների ձեռքբերումները», - ասել է Միշուստինը՝ նշելով, որ այն կանցկացվի հունիսի սկզբին Սոչիում՝ «Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի և ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի, ինչպես նաև Եվրասիական կոնգրեսի հանդիպումների հետ միաժամանակ»։
Ռուսաստանի վարչապետն ուշադրություն է հրավիրել թվային տրանսֆորմացիայի կարևորության վրա՝ ընդգծելով, որ այն «մեծ հնարավորություններ է բացում եվրասիական տարածքում հետագա ինտեգրման համար»։

Выставка "Евразия - наш дом", заседания Евразийского межправительственного совета и Совета глав правительств СНГ, а также Евразийский конгресс состоятся в июне текущего года в Сочи. Об этом заявил премьер-министр России Михаил Мишустин, выступая в пятницу на форуме "Digital Almaty 2023: Цифровое партнерство в новой реальности", передает ТАСС
"Важным шагом считаем проведение совместной международной выставки "Евразия - наш дом" для демонстрации достижений государств "пятерки" и партнеров", - сказал Мишустин, уточнив, что она пройдет в начале июня в Сочи, "одновременно с заседаниями Евразийского межправительственного совета и Совета глав правительств СНГ, а также Евразийским конгрессом".
Российский премьер обратил внимание на важность цифровой трансформации, подчеркнул, что она "открывает большие возможности для дальнейшей интеграции на евразийском пространстве".
Передовые технологии, отметил Мишустин, расширяют объем информации о качестве и наличии товаров и продуктов, обеспечивают их своевременную доставку, а также помогают наладить сотрудничество между производителями и поставщиками.