ԵՄ-ն փրկարարական խումբ է ուղարկել Թուրքիա
Եվրոպական Միությունը հունվարի 6-ի առավոտյան Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժից հետո փրկարարական խումբ է ուղարկել Թուրքիա:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է Արմենպրես-ը, հայտարարել է ճգնաժամային կառավարման հարցերով եվրահանձնակատար Յանեշ Լենարչիչը։
«Այսօր առավոտյան Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժից հետո մենք ակտիվացրել ենք ԵՄ քաղաքացիական պաշտպանության մեխանիզմը։ ԵՄ Արտակարգ իրավիճակների արձագանքման համակարգող կենտրոնը համակարգում է փրկարարական խմբերի ուղարկումը Եվրոպայից։ Հոլանդիայի և Ռումինիայի թիմերն արդեն ճանապարհին են»,- ասաց նա:

ЕС направил в Турцию спасательную группу
Европейский Союз в связи с землетрясением, произошедшим в Турции ранним утром 6 января, направил в Турцию группу спасателей.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил еврокомиссар по управлению кризисными ситуациями Янеш Ленарчич.
''После землетрясения, произошедшего в Турции сегодня утром, мы активировали механизм гражданской защиты ЕС. Координационный центр реагирования на чрезвычайные ситуации ЕС координирует отправку спасательных групп из Европы. Голландская и румынская команды уже в пути'', - заявил Янеш Ленарчич.