Լավրովը շատ հագեցած է որակել Միրզոյանի հետ բանակցությունները
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ Մոսկվայում կայացած բանակցությունները որակել է շատ հագեցած։  Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Լավրովը հայտարարել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ։
Նրա խոսքով ՝ հանդիպմանը քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների ողջ սպեկտրը բոլոր ոլորտներում։
«Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային, միջազգային խնդիրներին և նախանշվել են ռազմավարական գործընկերության հետագա զարգացման ուղիները: Առանցքային ուշադրություն է դարձվել տնտեսական փոխգործակցությանը, բիզնես առաքելությունների փոխանակմանը և այլ նախագծերին»,- ասել է Լավրովը։
Լավրովը նշել է, որ, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են նաև Հայաստանի մասնակցությամբ «Հյուսիս-Հարավ» տրանսպորտային միջանցքի իրականացման հարցերը։

Лавров назвал переговоры с Мирзояном весьма насыщенными
Министр иностранных дел России Сергей Лавров переговоры с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, состоявшиеся в Москве, назвал очень насыщенными. Как сообщает Арменпресс, об этом Лавров заявил на совместной с министром иностранных дел Армении пресс-конференции.
По его словам, был обсужден весь спектр двусторонних отношений во всех сферах.
''Были затронуты региональные и международные вопросы и намечены пути дальнейшего развития стратегического партнерства. Ключевое внимание было уделено экономическому взаимодействию, обмену бизнес-миссиями и другим проектам'', - сказал Лавров.
Лавров отметил, что в числе прочих вопросов обсуждалась также реализация проекта транспортного коридора ''Север-Юг'' с участием Армении.