Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Առաջին հարցը առաջին ընթերցմամբ ընդունված  Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին նախագիծն է:
Օրակարգում ներառված են նաև ԱՀ Վերաքննիչ դատարանի դատավորի ընտրության մասին հարցը, ««Անշարժ գույքի գնահատման  գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Էներգետիկայի  մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Յոթերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախումբ ստեղծելու մասին» Ազգային ժողովի 2020 թվականի մայիսի 21-ի ԱԺՈ-001-7 որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին» նախագծերը:
Նիստը կամփոփվի պատգամավորական հայտարարություններով:
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մարտի 23-ին ՝ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի հերթական նիստը:

Председатель НС Республики Арцах созвал рабочее совещание
22-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание, на котором были обсуждены вопросы предстоящего очередного заседания.
Первый вопрос на повестке заседания – проект поправки к Конституции Республики Арцах.
В повестку заседания включены также вопрос "Об избрании судьи Апелляционного суда Республики Арцах", проекты "О внесении изменения в закон "О деятельности по оценке недвижимого имущества"", "О внесении изменения в закон "Об энергетике"", "О внесении изменений в решение Национального собрания от 21-го мая 2020 года "О создании Счетной комиссии Национального собрания седьмого созыва"".
В завершение заседания прозвучат депутатские заявления.
Подводя итоги совещания, Артур Товмасян объявил, что завтра, 23-го марта, в 11:00 состоится очередное заседание 7-й сессии 7-го созыва НС.