ԱԽ քարտուղարը Իրանի փոխարտգործնախարարին է ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին և Ղարաբաղի շուրջ տիրող իրավիճակը
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն՝ այսօր մարտի 22–ին, ընդունել էմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխարտգործնախարար Ալի Բաղերի Քանիին:
ԻնչպեսNEWS.am-ը տեղեկանում է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ֆեյսբուքյան էջից, հանդիպմանն ընդգծել ենք երկու երկրների միջեւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության կայուն զարգացման միտումը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին եւ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ տիրող իրավիճակը: Քննարկել են տարածաշրջանում սպառնալիք ներկայացնող անվտանգային այլ հարցեր:

Секретарь Совбеза Армении и замглавы МИД Ирана обсудили вопросы безопасности
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 22-го марта принял заместителя министра иностранных дел Исламской Республики Иран Али Багери Кани.
На встрече стороны подчеркнули тенденцию устойчивого развития сотрудничества между двумя странами в различных сферах. Особое внимание было уделено региональной безопасности, стабильности и обеспечению мира.
Секретарь Совета безопасности представил ситуацию, сложившуюся на армяно-азербайджанской границе и вокруг Нагорного Карабаха. Были обсуждены и другие вопросы безопасности, представляющие угрозу региону.