Իսրայելի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները պայմանավորվել են «միասին գործել Իրանի դեմ»
Իրանը սպառնում է մեր տարածաշրջանին եւ անկայունություն է ստեղծում Մերձավոր Արեւելքում՝ աջակցելով եւ ֆինանսավորելով ահաբեկչությանը։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ այս մասին այսօր հայտարարել է Իսրայելի ԱԳ նախարար Էլի Քոհենը՝ ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Մենք պետք է համատեղ գործենք Իրանի դեմ։ Մենք չպետք է թույլ տանք Իրանին ընդլայնել իր միջուկային ներուժը»,- հավելել է նա, հաղորդում է «Տուրան»-ը։
Իսրայելի նախարարի խոսքով՝ Իսրայելն ու Ադրբեջանը համագործակցում են տարածաշրջանային անվտանգության, էներգետիկայի, զբոսաշրջության եւ այլ ոլորտներում։

Главы МИД Израиля и Азербайджана договорились ''совместно действовать против Ирана''
Иран угрожает нашему региону и создает нестабильность на Ближнем Востоке, поддерживая и финансируя терроризм. По сообщению NEWS.am об этом заявил сегодня министр иностранных дел Израиля Эли Коэн в ходе совместной пресс-конференции по итогам встречи с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым.
''Мы должны совместно действовать против Ирана сообща. Мы не должны позволять Ирану расширять свой ядерный потенциал'', - добавил он, передает ''Туран''.
По словам израильского министра, Израиль и Азербайджан сотрудничают в сфере региональной безопасности, энергетики, туризма и других сферах.
Байрамов воздержался от антииранских выпадов, но и возражать против призыва ''бороться сообща'' не стал.