Երևանի ավագանու նիստը չկայացավ. նոր քաղաքապետ չընտրվեց
Այսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստ էր հրավիրվել, որի օրակարգում էր քաղաքապետի ընտրության հարցը, հայտնում է Aysor.am։
Փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը նիստին ներկայացել էր միայնակ, ավագանու անդամները ներկա չէին։ Նա հայտարարեց, որ նիստը համարվում է չկայացած։
Հիշեցնենք՝ նախորդ նիստի ընթացքում ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արմեն Գալջյանը հայտարարել էր, որ իրենց խմբակցությունը որոշում ունի նոր քաղաքապետ չընտրել, հաշվի առնելով, որ ընտրություններին մի քանի ամիս ժամանակահատված է մնացել։
«Այս պահին մենք նոր քաղաքապետ չենք ընտրի, հետևաբար, նաև ընտրության օրվա նիստին չենք ներկայանա, որովհետև թեկնածու չի լինի և քննարկելու ու ընտրելու անհրաժեշտություն չի լինի», - հայտնել էր Գալջյանը։

Заседание Совета старейшин по вопросу избрания мэра Еревана не состоялось
Совет старейшин Еревана сегодня созвал внеочередное заседание, в повестке дня которого был вопрос избрания мэра армянской столицы. Члены Совета старейшин, однако, на заседании не присутствуют, передает Panorama.am.
И.о. мэра Еревана Левон Ованнисян, обращаясь к пустому залу, сказал: "Дорогие присутствующие, кворума нет, объявляется 30-минутный перерыв".
Спустя 30 минут он вновь заявил: "На внеочередном заседании Совета старейшин, созванного для избрания мэра,  кворума нет. Принимая за основание подпункт 2 пункта 114 Устава Совета старейшин, заседание объявляется несостоявшимся".
Напомним, голосование после отставки мэра Грачья Саркисяна было назначено на 11 апреля.
Глава правящей фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Армен Галджян 4 апреля заявил, что они не будут присутствовать на предстоящем заседании, так как у них нет кандидата и обсуждать и избирать не будет необходимости. На сегодняшнее заседание не пришли также представители оппозиционных фракций.