Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակ իրեն տուզիկի պես պահող Իլհամը հիմա գամփռ է ձևանում. Երկրորդ նախագահի գրասենյակի արձագանքը՝ Ադրբեջանի նախագահին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը երեկ հերթական հոխորտանքն է հղել Հայաստանի ու Արցախի հասցեին, որտեղ նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աննուն էր հիշատակում։  Yerevan.Today-ը Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանին դիմեց՝ արձագանքի խնդրանքով։ Բագրատ Միկոյանն մեզ հետ զրույցում ասաց հետևյալը․
«Ըստ երևույթին, Ալիև կրտսերը ոչ մի կերպ չի կարողանում մոռանալ, թե ում են իրենք պարտվել ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ժամանակ: Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակ իրեն տուզիկի պես պահող Իլհամը հիմա գամփռ է ձևանում: Նախագահ Քոչարյանին նա պարտվել է բոլոր առումներով, և այդ պատմությունը անհնար է վերաշարադրել, որքան էլ նա այսօր աքլորանա»:

При Кочаряне Ильхам вел себя как тузик, сейчас возомнил себя волкодавом: Офис второго президента Армении
Президент Азербайджана Ильхам Алиев, вчера выступил с очередными нападками в адрес Армении и Арцаха, в которых также упоминается имя второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Yerevan.Today обратился за комментарием к руководителю Офиса второго президента Баграту Микояну.
"Видимо Алиев младший никак не может забыть, кому они проиграли в первую карабахскую войну. При Кочаряне Ильхам вел себя как тузик, сейчас возомнил себя волкодавом. Президенту Кочаряну он проиграл по всем позициям и эту историю не переписать, как бы он сегодня ни петушился",- сказал Микоян.