Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել արաբական մի շարք երկրների առաջնորդներին` Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, իսլամական սուրբ տոնի՝ Էյդ Ալ-Ֆիտրի առիթով, շնորհավորական ուղերձներ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին և վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլիին, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Շեյխ Մուհամմադ Բին Զայեդ Ալ-Նահյանին և փոխնախագահ, վարչապետ Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշիդ Ալ-Մաքթումին, Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին և վարչապետ Հուսեյն Արնուսին, Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդ Բին Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմիին, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության թագավոր Սալման Բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ-Սաուդին և թագաժառանգ, նախարարների խորհրդի նախագահ Մուհամմադ Բին Սալման Բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ-Սաուդին, Բահրեյնի թագավորության թագավոր Համադ Բին Իսա Ալ Խալիֆային, Օմանի Սուլթանության սուլթան Հայթամ Բին Տարեկ Բին Թայմուր Ալ-Սայիդին, Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին և նախարարների խորհրդի նախագահ Շեյխ Ահմադ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին, Թունիսի Հանրապետության նախագահ Կայս Սաիդին, Կատարի Պետության էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ-Թանիին և վարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Շեյխ Մուհամմադ Բին Աբդ Ալ-Ռահման Ալ- Թանիին, Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շիա Ալ-Սուդանիին, Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Միկաթիին, Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Մասրուր Բարզանիին:
Վարչապետը նշված երկրների առաջնորդներին մաղթել է քաջառողջություն և երջանկություն, ժողովուրդներին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Пашинян направил поздравительные послания главам ряда арабских государств по случаю праздника Ид-аль-Фитр
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю священного мусульманского праздника Ид-аль-Фитр направил поздравительные послания президенту Арабской Республики Египет Абделю Фаттаху ас-Сиси и премьер-министру Мустафе Мадбули, президенту Объединённых Арабских Эмиратов шейху Халифе Бин Зайду Аль Нахайяну и вице-президенту, премьер-министру Мухаммеду бен Рашиду Аль Мактуму, президенту Сирийской Арабской Республики Башару Асаду и премьер-министру Хусейну Арнусу, королю Иорданского Хашимитского Королевства Абдалла Второму Ибн аль-Хусейну аль-Хашими, королю Саудовской Аравии Салману бин Абд Аль Азизу Аль Сауду и наследному принцу Саудовской Аравии, председателю Совета министров Мухаммаду бин Салману бин Абд Аль-Азизу Аль Сауду, королю Королевства Бахрейн Хамаду бен Исе Аль Халифе, султану Султаната Оман Хейсаму бен Тарику Аль Саиду, эмиру Государства Кувейт шейху Навафу Аль-Ахмеду Аль-Джаберу Ас-Сабаху и председателю Совета министров Ахмеду аль-Наваф аль-Ахмед ас-Сабаху, президенту Тунисской Республики Каису Саиду, эмиру Государства Катар Тамиму Бин Хамаду Аль Тани и председателю Совета министров, министру иностранных дел Халиду бин Халифа бин Абдул Азизу Аль Тани, премьер-министру Республики Ирак Мухаммеду Шиа аль-Судани, премьер-министру Ливанской Республики Наджибу Азми Микати, премьер-министру Иракского Курдистана Масруру Барзани.
Премьер-министр Пашинян пожелал крепкого здоровья и счастья руководителям государств, а также вечного мира и процветания народам.