Խաղաղության կորպուս ծրագիրն էլ ավելի է ամրացրել հայ-ամերիկյան հարաբերությունները. ԱՄՆ դեսպան
Խաղաղության կորպուս ծրագիրը, որում ներգրավված է եղել 1 100 կամավորական, նպաստել է, որպեսզի հայ-ամերիկյան հարաբերությունները դառնան ավելի սերտ և բարեկամական։ Այս մասին Հայաստանում Խաղաղության կորպուսի տասնվեց նոր ամերիկացի կամավորականների երդման արարողության ժամանակ մայիսի 24-ին ասել է Հայաստանում ԱՄՆ Արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քուինը։
Նա շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությանը համագործակցության համար։ Հայաստանում Խաղաղության կորպուստի տասնվեց նոր ամերիկացի կամավորականների երդման արարողությունը դեսպանն անվանել է նշանակալի իրադարձություն։ Նա նշել է, որ կամավորականներին Հայաստանում միշտ ընդունել են հատուկ ջերմությամբ և համապատասխան վերաբերմունք ցուցաբերել նրանց։
Քուինը նշել է, որ անցյալում կամավորականների մեջ եղել են նաև ԱՄՆ պետդեպարտամենտի աշխատակիցներ, որոնք շարունակում են կապը նրանց հետ, որոնց հետ շփվել են Հայաստանում ծրագրի շրջանակում։
Նշենք, որ կամավորականներն աշխատելու են դպրոցներում և հասարակական կազմակերպություններում, Հայաստանի շրջաններում, և օգնելու են ուսուցիչներին ու ուսանողներին բարելավել անգլերենի իմացությունը։ Արարողությանը մասնակցել են նաև Հայաստանի կառավարության անդամներ։

Посол США: Программа Корпус мира еще больше укрепила армяно-американские отношения
Программа Корпус мира, в которую за все время были вовлечены 1100 добровольцев, способствовала тому, чтобы армяно-американские отношения стали теснее и более дружественными. По сообщению NEWS.am об этом на церемонии присяги шестнадцати новых американских добровольцев Корпуса мира в Армении 24 мая заявила Чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Кристина Куинн.
Она поблагодарила Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении за бесценное сотрудничество. Церемонию присяги новых американских добровольцев Корпуса мира в Армении посол назвала значимым событием. Она заметила, что добровольцев в Армении всегда принимали с особой теплотой и проявляли соответствующее отношение к ним.
Куинн заметила, что среди добровольцев в прошлом был также сотрудники Государственного департамента США, которые продолжают свое общение с теми, с кем они общались в Армении в рамках программы.
Отметим, что добровольцы будут работать в школах и НПО в регионах Армении и помогут преподавателям и студентам улучшить свои навыки владения английским языком. В церемонии приняли участие также члены Правительства Армении.