Հայաստանի հրաձգության հավաքականը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը
«Մենք մի շարք նամակներ ենք գրել և ստացել ենք պատասխաններ, որ ամեն ինչով ապահովելու են, ու խնդիր չունենք: Գնալու ենք աշխարհի առաջնությանը, որտեղ խաղարկվելու է Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ: Նման միջոցառումը բաց թողնել չի կարելի»,-ասաց Նիկողոսյանը:
Մասնագետի խոսքով` այժմ հավաքականն ունի մեկ քվոտա, բայց հույսեր կան ևս երկու ուղեգիր նվաճելու:
Անդրադառնալով Եվրոպական խաղերում մարզիկների թիմային պայքարում գրանցած արդյունքին` Նիկողոսյանը շեշտեց, որ կատարած աշխատանքի գնահատականն այն է, որ նրանք փոխչեմպիոններ և ռեկորդակիրներ են: Իսկ ինչ վերաբերում է անհատական պայքարին, ապա անհաջողությունը կապված է լավ արդյունք գրանցելու բուռն ցանկության հետ:
«Ինչ վերաբերում է միքս պայքարում լավ արդյունք գրանցելուն, ապա համադրվել են փորձառուն և քիչ փորձառնություն ունեցողը: Նրանք լրացնում են միմյանց»,-ասաց նա:
Ընթացիկ ամսվա ավարտին հավաքականը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Լեհաստանում, իսկ օգոստոսի 14-ից կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամներ Էլմիրա Կարապետյանը և Բենիկ Խլղաթյանը դարձել էին Եվրոպական խաղերի փոխչեմպիոններ:  Լեհաստանում կայացած Եվրոպական խաղերի հրաձգության 10մ  օդամղիչ ատրճանակ միքս մրցաձևում հավաքելով 581 միավոր՝ նրանք զբաղեցրել էին երկրորդ հորիզոնականը: Առաջին տեղում Իտալիայի թիմն էր:
Անհատական մրցապայքարում Էլմիրա Կարապետյանը և Բենիկ Խլղաթյանը չէին հաղթահարել որակավորման փուլի արգելքը:

Сборная Армении по стрельбе примет участие в чемпионате мира в Баку
"Мы написали ряд писем и получили ответы, что нам все обеспечат, проблем не будет. Мы поедем на чемпионат мира, он рейтинговый для Олимпийских игр. Такое мероприятие нельзя пропускать", - сказал Никогосян.
По словам специалиста, сейчас у команды есть всего одна путевка, но есть надежда выиграть еще две.
Касаясь результата, зафиксированного спортсменами в командном бою на Европейских играх, Никогосян подчеркнул, что результат проделанной работы таков, что они стали вице-чемпионами и рекордсменами. Что касается индивидуальной борьбы, то неудача связана со жгучим желанием зафиксировать хороший результат.
"Что касается хорошего результата в микс-борьбе, то вместе были опытные и малоопытные, они дополнили друг друга", - сказал он.
В конце этого месяца команда в Польше проведет учебно-тренировочный сборы, а с 14 августа будет участвовать в чемпионате мира в Баку.
Члены сборной Армении по стрельбе Эльмира Карапетян и Беник Хлгатян стали вице-чемпионами Европейских игр. Набрав 581 очко в соревнованиях по смешанной стрельбе из пневматического пистолета на 10 м на Европейских играх, проходивших в Польше, они заняли второе место. На первом месте была сборная Италии.