Սարգիս Խանդանյանը Լեհաստանի դեսպանին ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հուլիսի 20-ին հանդիպել է Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սքվեչինսկիին և փոխդեսպան Մարչին Ռոզիցկիին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից:
Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` Սարգիս Խանդանյանը բարձր է գնահատել նախորդ դեսպան Պավել Չեպլակի ներդրումը հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման հարցում:
Խոսելով միջխորհրդարանական հարաբերությունների մասին` Սարգիս Խանդանյանն արժևորել է Լեհաստանի և Հայաստանի բարեկամական խմբերի միջև ձևավորված հարաբերություններն ու կատարած աշխատանքը: Նա հույս է հայտնել, որ առավել կզարգանա և կամրապնդվի համատեղ գործուն աջակցությամբ ձևավորված հաջող համագործակցությունը:
Հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը կարևորել է նաև երկու երկրների խորհրդարանների արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների միջև համագործակցության զարգացումը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար` կարևորելով երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական և գործնական ջերմ հարաբերությունները:
Սարգիս Խանդանյանը դեսպանին ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող, ինչպես նաև հայ-լեհական բազմոլորտ համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր ևս:

Саргис Ханданян представил послу Польши ситуацию в Нагорном Карабахе вследствие блокировки Лачинского коридора
20 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Польша в РА Петром Сквечиньским и вице-послом Марчином Розицки. Об этом передает НС РА.
Приветствуя посла в парламенте, С.Ханданян высоко оценил вклад предыдущего посла Павла Чеплака в развитие армяно-польских отношений.
Коснувшись межпарламентских связей, председатель комиссии особо выделил налаженные отношения между группами дружбы Польши и Армении, проделанную ими работу. Он выразил надежду, что существующее успешное сотрудничество будет и впредь развиваться и укрепляться.
С.Ханданян также подчеркнул важность развития взаимодействия между внешнеполитическими комиссиями парламентов двух стран.
Посол, выразив признательность за теплый прием, подчеркнул дружеские и деловые отношения, сложившиеся между РА и Польшей.
С.Ханданян представил послу текущую ситуацию в Нагорном Карабахе вследствие блокировки Лачинского коридора.
Обсуждены проблемы региональной безопасности, а также вопросы повестки армяно-польского многоотраслевого сотрудничества.