Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև առկա է արդյունավետ փոխգործակցություն. նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Ալեն Բերսեին Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Հայաստանը կարևորում է Շվեյցարիայի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված հարաբերությունների հետևողական զարգացումը և պատրաստակամ է առավել ընդլայնել ձևավորված միջպետական քաղաքական երկխոսությունը։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի կողմից դիմագրավվող ներկայիս աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների համատեքստում բարձր մակարդակի պարբերական քննարկումներն առավել մեծ կարևորություն են ստանում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ գլոբալ հարցերի քննարկման առանցքներում։
Բարձր եմ գնահատում Շվեյցարիայի Զարգացման ու համագործակցության գործակալության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերն ու դրանց շրջանակի ընդլայնումը, այդ թվում՝ սահմանամերձ համայնքներին տրամադրվող աջակցությունը։
Գոհունակությամբ պետք է արձանագրեմ, որ Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև առկա է արդյունավետ փոխգործակցություն տնտեսական, գիտակրթական, մշակութային և այլ ոլորտներում։
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ նոր լիցք կհաղորդենք հայ-շվեյցարական կապերի խորացմանը՝ օգտագործելով բազմոլորտ համագործակցու­թյան ողջ ներուժը»։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Алену Берсе
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Швейцарской Конфедерации Алену Берсу по случаю Национального праздника.
В обращении президента Хачатуряна, в частности, говорится: ''Армения придает большое значение последовательному развитию отношений со Швейцарией, основанных на взаимном уважении и доверии, и готова к дальнейшему расширению установившегося межгосударственного политического диалога.
Уверен, что в контексте нынешних геополитических вызовов, с которыми сталкивается Армения, периодические обсуждения на высоком уровне приобретают большую важность как в двусторонних, так и в глобальных вопросах.
Я высоко оцениваю программы, реализуемые Швейцарским агентством развития и сотрудничества в Армении, и расширение их масштабов, в том числе поддержку, оказываемую приграничным общинам.
Должен с удовлетворением отметить, что между Арменией и Швейцарией налажено эффективное сотрудничество в экономической, научной, образовательной, культурной и других областях.
Уверен, что благодаря совместным усилиям мы придадим новый импульс углублению армяно-швейцарских связей, используя весь потенциал многоотраслевого сотрудничества