Լոնդոնում Ղպտիների եկեղեցու արքեպիսկոպոսը Մեծ Բրիտանիայում ՀԱԵ թեմի առաջնորդի հետ քննարկել է ճգնաժամն Արցախում
Լոնդոնում Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու արքեպիսկոպոս Անգելոսը Մեծ Բրիտանիայի ՀԱԵ թեմի առաջնորդի հետ քննարկել է հումանիտար ճգնաժամն Արցախում։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ այս մասին հոգեւորականը հայտնել է Х-ի (Twitter) իր միկրոբլոգում։
«Դիմել եմ իմ թանկագին եղբայր Հովակիմին՝ Մեծ Բրիտանիայում մեր եղբայրական Հայ Առաքելական եկեղեցու առաջնորդին, որպեսզի քննարկենք շարունակվող հումանիտար ճգնաժամն Արցախում եւ դիտարկենք շրջափակումը հանելու համատեղ ջանքերը, որն ամեն օր մարդկանց կյանքեր է խլում»,- նշել է արքեպիսկոպոսը։

Архиепископ Коптской церкви в Лондоне обсудил с главой епархии ААЦ в Великобритании гуманитарный кризис в Арцахе
Архиепископ Коптской Православной церкви в Лондоне Ангелос обсудил с главой епархии ААЦ в Великобритании гуманитарный кризис в Арцахе. Об этом священнослужитель сообщил в своем микроблоге в Х (Twitter).
''Обратился к моему дорогому брату Овакиму, предстоятелю нашей братской Армянской Апостольской церкви в Великобритании, чтобы обсудить продолжающийся гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе и рассмотреть пути совместного продвижения к снятию блокады, которая ежедневно уносит жизни людей'', - отметил архиепископ.