Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդին
Օգոստոսի 24-25-ը Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստանի Հանրապետություն և կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնել Է ՌԴ կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Հայտնում են, որ միջոցառումն անցկացվելու է Ռուսաստանի նախագահության ներքո՝ Եվրասիական տնտեսական միության մարմիններում։
Նախատեսվում է քննարկել ԵԱՏՄ շրջանակներում ինտեգրացիոն գործընթացների խորացման հարցերը և որոշել միջնաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում միության զարգացման ռազմավարական վեկտորները։

Михаил Мишустин 24-25 августа посетит Армению для участия в межправсовете ЕАЭС
Председатель Правительства Российской Федерации Михаил Мишустин 24–25 августа посетит Республику Армения и примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета. Об этом сообщила пресс-служба кабмина РФ.
Мероприятие состоится под эгидой российского председательства в органах Евразийского экономического союза.
Планируется обсудить вопросы углубления интеграционных процессов в рамках ЕАЭС и определить стратегические векторы развития союза на среднесрочную и долгосрочную перспективы.
Предыдущее заседание межправсовета ЕАЭС состоялось в июне в Сочи. Также в этом году премьеры стран союза встречались в феврале в Казахстане.