Երևան-Կապան չվերթի օդանավը չի կարողացել վայրէջք կատարել
Երևան-Կապան չվերթի օդանավն այսօր՝ օգոստոսի 28-ին, նախատեսված չվերթը տեղի չի ունեցել։ Ինքնաթիռը Երևանից օդ է բարձրացել, սակայն վերադարձել է:
«Նովէյր» ավիաընկերությունից NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեցին, որ պատճառը Կապանում եղանակային պայմաններն են․ «Մառախուղ է եղել, տեսանելիության խնդիր կար»։
Ավիաընկերությունից չնշեցին, թե քանի ուղեւոր էր տեղափոխում օդանավը, սակայն ասացին, որ ուղեւորներին տոմսերի գումարը կվերադարձվի կամ էլ չվերթը կկազմակերպվի այլ օր։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 25-ի Երևան–Կապան–Երևան չվերթը դարձյալ չէր կայացել եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով։
Երևան–Կապան–Երևան կանոնավոր թռիչքներն իրականացվելու են շաբաթական երկու անգամ` երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին։ Երևանից թռիչքն առավոտյան 8։00-ին է, Կապանից` 10։00-ին։ Մի ուղղությամբ տոմսի արժեք սկսվում է 20.000 դրամից։

Самолет рейса Ереван-Капан не приземлился в Сюнике
Самолет, направлявшийся по маршруту Ереван-Капан, сегодня вылетел из столицы Армении, но не смог приземлиться в областном центре Сюник и вернулся в Ереван.
Как сообщили в авиакомпании "Новэйр", причина - погодные условия. По словам представителей компании, был туман.
Отметим, что рейс Ереван-Капан-Ереван 25 августа вновь не состоялся из-за неблагоприятных погодных условий.
Напомним, что регулярные рейсы Ереван-Капан-Ереван будут осуществляться два раза в неделю - по понедельникам и пятницам. Стоимость билета в одну сторону начинается от 20 000 драмов РА.