Մոսկվան կշարունակի կառուցողական աշխատանքը Երևանի և Բաքվի հետ․ Պեսկով
Ռուսաստանը շարունակում է մանրակրկիտ և հետևողական կառուցողական աշխատանքը ինչպես Երևանի, այնպես էլ Բաքվի հետ: Այս մասին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։
«Ռուսաստանը շարունակում է կատարել անվտանգության երաշխավորի իր գործառույթները, շարունակում է բծախնդիր և հետևողական կառուցողական աշխատանքը ինչպես Երևանի, այնպես էլ Բաքվի հետ», - ասել Է Պեսկովը ՝ պատասխանելով Ադրբեջանի կողմից սահմանին զորքեր տեղակայելու մասին Հայաստանի հայտարարություններին։
Անդրադառնալով հայ-ամերիկյան զորավարժություններին՝ ՌԴ նախագհի խոսնակը նշել է, որ Հայաստանի և ԱՄՆ-ի զորավարժությունների անցկացումը չի նպաստում տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմանը և փոխվստահության ամրապնդմանը, հայտնում է Panorama.am-ը։

Военные учения Армении и США не помогут стабилизации обстановки в регионе: Песков
Проведение военных учений Армении и США не способствует стабилизации обстановки в регионе, уверен пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
"В этой ситуации, безусловно, проведение подобных учений не способствует стабилизации обстановки - в любом случае не способствует - и укреплению атмосферы взаимного доверия в регионе", - сказал представитель Кремля журналистам. Таким образом он прокомментировал слова премьер-министра Армении Никола Пашиняна об ухудшении ситуации в регионе при том, что на будущую неделю запланировано проведение военных учений Армении и США.
"Россия продолжает выполнять свои функции гаранта безопасности, Россия продолжает очень внимательную, скрупулезную работу, последовательную, конструктивную работу как с Ереваном, так и с Баку", - констатировал Песков.