Ռուս խաղաղապահների շուրջ 15 բեռնատարներ անցել են Հայաստանից Արցախ
Քիչ առաջ Գորիսից Արցախ տանող մայրուղով ռուս խաղաղապահների շուրջ 15 բեռնատարներից կազմված ավտոշարասյունն անցավ Հայաստանից դեպի Արցախ: Ռուսաստանի դրոշներով բեռնատարների տեղաշարժը ֆիքսել է AFP–ի տեսախցիկը:
Նշենք, որ սա արդեն ռուսական բեռնատարների երկրորդ շարասյունն է, որն այսօր Լաչինի միջանցքով մտնում է Արցախ: Ավելի վաղ էլ «Ռոյթերսն» իր թղթակցին հղում տալով հաղորդել էր, որ 7 ռուս խաղաղապահների բեռնատար Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհով ուղևորվել է Արցախ:
Առայժմ հայտնի չէ, թե ինչ կա բեռնատարներում:
NEWS.am-ի հետ զրույցում Արցախում հումանիտար ճգնաժամի կառավարման աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչ Վարդան Սարգսյանը հայտնեց, որ իրենք որևէ տեղեկատվություն դրա մասին չունեն. «Հայկական բեռնատարների շարժի մասին որևէ տեղեկատվություն չկա: Ռուսական բեռնատարների մասով չեմ կարող մեկնաբանել, որովհետև դա աշխատանքային խմբի և Հայաստանի կառավարության կողմից ուղարկվող ուղեբեռի հետ առնչություն չունի»:

По трассе, ведущей из Гориса в Арцах, проехала колонна из примерно 15 грузовиков российских миротворцев. Движение грузовиков зафиксировала камера AFP.
Колонна направилась из Армении в Арцах.
По трассе, ведущей из Гориса в Арцах, проехала колонна из примерно 15 грузовиков российских миротворцев. Движение грузовиков  с российскими флагами зафиксировала камера AFP.
Отметим, что это уже вторая колонна российских грузовиков, которая сегодня по Лаичнскому коридору направляется в Арцах.
Ранее агентство ''Рейтер'' со ссылкой на своего корреспондента сообщило, что 7 грузовиков российских миротворцев по дороге Горис-Степанакерт направились в Арцах.