ԼՂ-ից դեպի Հայաստան ուղևորված որոշ ընտանիքներ ճանապարհի խցանման պատճառով վերադարձել են
Լեռնային Ղարաբաղից անձնական ավտոմեքենաներով դեպի Հայաստան ճանապարհված որոշ ընտանիքներ,  դեռ Ստեփանակերտից դուրս չեկած, վերադարձել են՝ ճանապարհի խցանման պատճառով, վերադարձել են:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Ստեփանակերտի բնակչուհի, լրագրող Գայանե Գևորգյանն՝ ընդգծելով, որ առաջ շարժվելը գրեթե անհնար է եղել:
«Չորսից-հինգ ժամում մոտ 100 մետր ենք կարողացել առաջ գնալ, նույնիսկ «Մազի կամուրջ» չենք հասել։ Կառավարությունից ասել են՝ սպասեք, և հավաստիացրել են, որ բոլորս էլ նորմալ գնալու ենք»,-մանրամասնեց մեր զրուցակիցը։
Անդրադառնալով Ստեփանակերտում տիրող իրավիճակին՝ նա հայտնեց, որ քաղաքում շարունակվում են բենզինի հերթերը, աշխատող  հացի փռեր կամ  վաճառքի կետեր՝ նկատելի չեն, մարդիկ օգտագործում են մինչ այս տանը մնացած սննդամթերքը։
«Քիչ առաջ մի փռի կողքով էի անցնում: Նկատեցի, որ ալյուր կա թափված, ասեցին՝ ով ուզում է՝ կարող է վերցնել»,-հավելեց Գևորգյանը։

Некоторые семьи, направлявшиеся из Нагорного Карабаха в Армению на личных автомобилях, и не успевшие выехать из Степанакерта, вернулись обратно из-за заторов на дороге.
Об этом ''Арменпресс'' рассказала жительница Степанакерта, журналистка Гаяне Григорян, подчеркнув, что  продвижение вперед на дороге практически невозможно.
''За четыре-пять часов нам удалось продвинуться примерно на 100 метров, мы даже не доехали до ''Мази моста''. Правительство велело нам подождать и заверило, что все будет нормально'', - сказала наша собеседница.
Говоря о ситуации в Степанакерте, она сообщила, что в городе очереди за топливом, не видно работающих пекарен и торговых точек, люди едят то, что еще осталось дома.
''Недавно я шла мимо пекарни и заметила там рассыпавшуюся муку, сказали, кто хочет, может брать'', - с горечью добавила Гаяне Григорян.