Սեպտեմբերի 26-ին ժամը 20:00 դրությամբ ԼՂ-ից ՀՀ մուտք է գործել բռնի տեղահանված 28 120 անձ
Սեպտեմբերի 26-ին ժամը 20:00 դրությամբ Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 28 120 անձ: Նրանցից 20 800-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 7 320-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Բոլոր նրանց, ովքեր չունեն կեցության նախապես որոշված վայր, Կառավարությունն ապահովում է համապատասխան կեցավայրով: Աջակցության կարիքների նպատակով հաշվառումը շարունակվում է:
Նշվում է, որ 3 253 մարդ ապահովվել է կացարանով, որից Սյունիքում՝ 1 305, Վայոց ձորում՝ 700, Գեղարքունիքում՝ 833, Տավուշում՝ 268, Արմավիրում՝ 147 անձ:

По состоянию на 20:00 часов из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 28 120 вынужденных переселенцев
По состоянию на 20:00 часов, 26 сентября, из Нагорного Карабаха в Республику Армения въехало 28 120 вынужденных переселенцев. Данные о регистрации 20 800 из них уже обобщены, а потребности 7 320 лиц еще идентифицируются.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, всех лиц, которые не имеют заранее определенного места жительства, правительство обеспечивает соответствующим жильем.
Регистрация потребностей в целях оказания помощи продолжается. 3 253 вынужденных переселенца обеспечены жильем: 1 305 - в Сюнике, 700 - в Вайоц Дзоре; 833 -  в Гегаркунике, 268 - в Тавуше, 147 - в Армавире.