Ֆրանսիայի Սենատը վավերացրել է Մոլդովայի Ասոցացման համաձայնագիրը
Ֆրանսիայի Սենատը վավերացրել է ԵՄ-Մոլդովա Ասոցացման համաձայնագիրը: Մինչև մարտի վերջ այն կհաստատվի նաև Խորհրդարանի ստորին պալատի կողմից: Այդ մասին հաղորդում է tv7 մոլդովական գործակալությունը:
Ֆրանսիայում Մոլդովայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլեգ Սերեբրյանը հայտնել է, որ ֆրանսիացի օրենսդիրները հաճելիորեն զարմացրել են Մոլդովային՝ բավական շատ ձայներով կողմ քվեարկելով համաձայնագրի հաստատման օգտին:
2014 հունիսի 27-ին ստորագրված Մոլդովա-ԵՄ Ասոցացման համաձայնագիրը մինչ այժմ վավերացվել է  ԵՄ անդամ 14 երկրների կողմից:

Сенат Франции ратифицировал Соглашение об Ассоциации с Молдовой
Сенат Франции ратифицировал Соглашение об ассоциации Республики Молдова с Европейским Союзом. До конца марта документ предстоит одобрить членам Нижней палаты парламента, а затем и пленуму Национального собрания, передает молдавское агентство tv7.
Чрезвычайный и полномочный посол Республики Молдова во Франции Олег Серебрян заявил, что "французские законодатели приятно удивили и порадовали нас (Молдову) внушительным числом проголосовавших в поддержку этого документа".
Подписанное 27-ого июня 2014 года Соглашение об Ассоциации ЕС-Молдова до сегодняшнего дня ратифицировано 14 членами ЕС.