Բորիս Նեմցովի սպանության մեջ կասկածվող անձինք ձերբակալվել են
Բոսիս Նեմցովի սպանության մեջ կասկածվող անձինք ձերբակալվել են Ինգուշեթիայում: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է Ինգուշեթիայի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալբերտ Բարախաևը:
Ըստ նրա` Անզոր Գուբաշևը ձերբակալվել է, երբ մեքենայով Մալգոբեկից գնալիս է եղել Մալգոբեկի շրջանի Վոզնեսենովյան գյուղ, որտեղ բնակվում է նրա մայրը, իսկ երկրորդ կասկածյալը` Զուր Դադաևը ձերբակալվել է Մագասե քաղաքում:
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տվյալներով` Գուբաշևի եղբայրը ևս ձերբակալված է: Գուբաշևի և Դադաևի ընտանիքները Չեչնիայի Իտում-Կալինյան շրջանից են, ովքեր 1960-ականներին տեղափոխվել են Վոզնեսենովյան գյուղ:
Ըստ Բարախաևի` Անզոր Գուբաևը և Զաուր Դադաևը Գրոզինում ունեցել են բնակարան և բնակվել են այնտեղ: Դադաևը մոտ տաս տարի ծառայել է Չեչնիայի Հանրապետության ՆԳՆ «Սևեռ» /«Հյուսիս»/ գումարտակում:

Подозреваемые в убийстве Немцова задержаны
Подозреваемые в убийстве Бориса Немцова были задержаны в Ингушетии. Об этом сообщил ТАСС секретарь Совбеза Ингушетии Альберт Барахаев.
По его словам, Анзор Губашев был задержан, когда он ехал в машине из Малгобека в станицу Вознесеновская Малгобекского района республики, где проживает его мать, а второй подозреваемый - Заур Дадаев был задержан в городе Магасе.
По данным секретаря Совбеза, еще один брат Губашева также задержан.
Там отметили, что члены семьи Губашевых и Дадаевых являются выходцами Итум-Калинского района Чечни, которые в 60-х годах переселились в станицу Вознесеновская.
По данным Барахаева, Анзор Губашев и Заур Дадаев имели жилье в Грозном и жили там. Дадаев около десяти лет служил в батальоне "Север" МВД Чеченской Республики.