ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը հանդիպել է Ռիգայի հայկական համայնքի հետ
Լատվիայի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն այցելել է Ռիգայի սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, հանդիպել Ռիգայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հաղորդում է ԱԺ պաշտոնական կայքը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Բալթյան երկրներում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արա Այվազյանը եւ Բալթյան երկրներում Հայ առաքելական եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Խոսրով քահանա Ստեփանյանը:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ եռամիասնության դերը. ԱԺ փոխնախագահն իր երախտագիտությունն է հայտնել տեղի հայկական համայնքի ներկայացուցիչներին` Ռիգայում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանն աջակցելու համար: «Մեր միասնությունը պետք է լինի մեր ժողովրդի հաջողությունների գրավականը»,-նշել է ԱԺ փոխնախագահը:

Vice President of the RA National Assembly Met the Armenian Diaspora in Riga
During his official visit to the Republic of Latvia, the Vice President of the RA National Assembly Eduard Sharmazanov visited St. Grigor Lusavorich Church in Riga and met the representatives of the Armenian Diaspora in Riga, the official website of the National Assembly of Armenia reports.
The meeting was attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Armenia to the Baltic countries Ara Ayvazyan and the Russia Diocese Father Khosrov priest Stepanyan.
During the meeting the role of Armenia-Diaspora-Artsakh trinity was stressed. the Vice President of the RA National Assembly expressed his gratitude to the representatives of the Armenian Diaspora in Riga for the support in opening an exhibition dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide.