Բրյուսելում Հունաստանի հարցի շուրջ համաձայնություն է ձեռք բերվել
ԵՄ գագաթաժողովի շրջանակներում Հունաստանի կառավարությունը պարտավորություն է ստանձնել ներկայացնել բարեփոխումների ամբողջական ցանկը, որը կոչված է դուրս բերել երկիրը ճգնաժամից: Այդ մասին ասվում է Եվրոպական խորհրդի, Եվրահանձնաժողովի և Եվրախմբի ղեկավարների համատեղ հայտարարությունում:
Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը Գերմանիայի, Ֆրանսիայի և ԵՄ ղեկավարների հետ երեք ժամ տևած բանակցություններից հետո հայտարարել է, որ լավատեսորեն է տրամադրված: Քննարկումների օրակարգում բարեփոխումների դիմաց Հունաստանին ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու հարցն էր:
Հունաստանի ընդհանուր պարտքը կազմում է 320 մլրդ եվրո: Փետրվարին Եվրախումբը սահմանել է անհրաժեշտ բարեփոխումները և երկարաձգել Հունաստանի աջակցության ծրագիրը մինչև 2015թ հունիս: Մինչդեռ երկրի նոր կառավարությունը դեմ է այն տնտեսումներին, որոնք անհրաժեշտ են ֆինանսական աջակցություն ստանալու համար:
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը հայտարարել է, որ Հունաստանը չի ստանա որևէ աջակցություն, առանց պահանջվող բարեփոխումներն իրականացնելու:

В Брюсселе достигли согласия по Греции
На саммите ЕС договорились, что греческое правительство  представит "полный перечень конкретных реформ", призванных содействовать выходу из долгового кризиса. Об этом говорится в совместном заявлении глав Европейского совета, Еврокомиссии и Еврогруппы, передает Lenta.ru.
Премьер-министр Алексис Ципрас после трехчасовых переговоров с лидерами Германии, Франции и Евросоюза о предоставлении Афинам дальнейшего финансирования в обмен на реформы заявил, что  "настроен более оптимистично".
Общая сумма задолженности Греции перед кредиторами составляет 320 миллиардов евро. В феврале Еврогруппа одобрила план греческих реформ и продлила программу финансовой поддержки Афин до июня 2015 года.
Новое правительство Греции отрицательно относится к необходимости введения режима экономии.
Канцлер Германии Ангела Меркель в свою очередь заявила, что финансовую помощь Греции от кредиторов не перечислят до тех пор, пока в стране не будет проведен ряд реформ.