Իսրայելի հատուկ ծառայությունները խորհուրդ են տալիս զերծ մնալ Ադրբեջան այցելություններից
Հրեական գարնանային տոների կապակցությամբ Իսրայելի ահաբեկչության դեմ պայքարի շտաբը հրապարակել է այն երկրների ցանկը, որտեղ մեկնելը խորհուրդ չի տրվում իսրայելցիներին, քանի որ այդ երկրներում հրեաների և իսրայելցիների նկատմամբ ահաբեկչություն իրականացնելու իրական վտանգը մեծ է։ Այս մասին փոխանցում է newsru.co.il լրատվական կայքը։
Շտաբում նշում են, որ բոլոր նախազգուշացումները հիմնված են իրական հետախուզական տվյալների վրա։ Այսպես, համաձայն հրապարակված նախազգուշացումների՝ իսրայելցիներին խորհուրդ չի տրվում այցելել 41 երկիր։ Այդ երկրների հիմնական մասն արաբական և հյուսիսաֆրիկյան  երկրներ են։
Հրեաների համար վտանգավոր երկրների շարքում նշվում է նաև Թուրքիան և Ադրբեջանը։
Շտաբը նաև հիշեցնում է քաղաքացիներին, որ Իրան, Իրաք, Սիրիա, Սաուդյան Արաբիա, Եմեն և Լիբանան այցելությունները օրենքով արգելված են և  այդ երկրներ այցելությունների համար նախատեսում է քրեական պատասխանատվություն։

Israelis Warned Not to Travel Turkey and Azerbaijan
On the eve of spring holidays the Headquarter for the fight against terrorism of Israel issued a list of the states, where Israelis should avoid traveling, as in those countries a real threat of terrorist attacks against Israelis and Jews are high, newsru.co.il reports.
According to that list prepared by the Headquarter, which claims that their warnings are based on the results of serious investigation, Israelis are not advised to visit 41 countries, most of them being Arab or North African countries.
Among the dangerous countries for Jews are Turkey and Azerbaijan. The Headquarter also warns that visits to Iran, Iraq, Syria, Saudi Arabia, Yemen and Lebanon are forbidden by law.