Իսպանական Պինտո քաղաքում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցադրություն կազմակերպվեց
Մարտի 26-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կազմակերպմամբ և Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Իսպանիայի Պինտո քաղաքում տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանությունն արտասահմանյան մամուլի առաջին էջերին» խորագրով ցուցադրություն, հաղորդում է mfa.am-ը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը, դիվանագետներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ, լրագրողներ, հայ համայնքի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման սկզբում ներկաներին ուղղված իր խոսքում դեսպան Ադոնցը շնորհակալություն հայտնեց Պինտոյի քաղաքապետին և քաղաքապետարանի խորհրդի անդամներին` Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչելու համար: Դեսպանն անդրադարձավ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին` ներկայացնելով դրանց էությունն ու բովանդակությունը:

Выставка в испанском Пинто, посвященная 100-летию Геноцида армян
26-го марта Музей-институт Геноцида армян в сотрудничестве с посольством Республики Армения в Испании в испанском городе Пинто организовал выставку под названием "Геноцид армян на первых страницах зарубежной прессы".
На мероприятии участвовали посол Республики Армения в Испании Авет Адонц, дипломаты, общественные, политические деятели, журналисты и представители армянской общины.
В своей приветственной речи посол Адонц поблагодарил мэра и членов совета мэрии Пинто за официальное признание Геноцида армян. Посол коснулся мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, представив их смысл и содержание.