Իսպանական Պինտո քաղաքում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցադրություն կազմակերպվեց
Մարտի 26-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կազմակերպմամբ և Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Իսպանիայի Պինտո քաղաքում տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանությունն արտասահմանյան մամուլի առաջին էջերին» խորագրով ցուցադրություն, հաղորդում է mfa.am-ը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Ավետ Ադոնցը, դիվանագետներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ, լրագրողներ, հայ համայնքի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման սկզբում ներկաներին ուղղված իր խոսքում դեսպան Ադոնցը շնորհակալություն հայտնեց Պինտոյի քաղաքապետին և քաղաքապետարանի խորհրդի անդամներին` Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչելու համար: Դեսպանն անդրադարձավ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին` ներկայացնելով դրանց էությունն ու բովանդակությունը:

Exhibition Dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide in Pinto, Spain
On March 26, exhibition entitled "Armenian Genocide on the front pages of the world media" was held in Pinto, Spain. The event was organized by the Armenian Genocide Museum-Institute in cooperation with the Embassy of Armenia in Spain, mfa.am reports.
In his remarks, at the beginning of the event, Ambassador of Armenia to Spain Avet Adonts expressed gratitude to the Mayor and members of Pinto City Council for officially recognition of the Armenian Genocide. The Ambassador reflected on scheduled events on the 100th anniversary of the Armenian Genocide, presenting their essence and content.