Ապրիլի 24-ին Հանրապետության հրապարակում համերգի կմասնակցեն երաժիշտներ աշխարհի 40 երկրներից
Աշխարհի 40 երկրների 100 երաժիշտներ Հանրապետության հրապարակում ապրիլի 24-ին կմասնակցեն Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգին: «Արմենպրես»-ի թղթակցին Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացրել են, որ Երևանի Հանրապետության հրապարակում ապրիլի 24-ին՝ ժամը 20.15-ին, տեղի կունենա «24/04 Orchestra» նվագախմբի համերգը։
«Աշխարհի ավելի քան 40 երկրից Հայաստան կժամանեն մոտ 100 երաժիշտներ, և միանալով իրենց հայ գործընկերներին՝ բացառիկ այդ համերգով բազմազգ երաժիշտները հանդես կգան խաղաղության, սիրո, հումանիզմի կոչերով։ Համերգը ղեկավարելու են դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը, Հովհաննես Չեքիջյանը, Ջանլուկա Մարչիանոն, Միխայիլ Յուրովսկին։ Համերգը կայանում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շրջանակներում»,-նշել են ՀՊԵՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

100 музыкантов из 40 стран примут участие в концерте 24-го апреля
100 музыкантов из 40 стран 24 апреля на площади Республики примут участие в концерте, приуроченном к 100-летию Геноцида армян. Из пресс-службы Государственного Молодежного Оркестра Армении "Арменпресс" сообщили, что 24 апреля в 20:15 на площади Республики пройдет концерт ансамбля "24/04 Orchestra".
''100 музыкантов из 40 стран мира приедут и присоединятся к армянским коллегам; все они примут участие в концерте 24-го апреля на площади Республики, который будет знаменовать мир, любовь и гуманизм. Концертом будут руководить дирижеры Сергей Смбатян, Ованес Чекиджян, Джанлука Марчиано, Михаил Юровский'', - сказали в пресс-службе.