Թեհրանը կհամագործակցի Մոսկվայի հետ Ռուսաստանին ուրան մատակարարելու հարցում
Իրանի պատվիրակության բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկը, ով ներգրավված է Ժնևում ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերիի հետ ընթացող բանակցություններում, RIA Novosti-ն տված հարցազրույցի ժամանակ հայտնել է,  որ Թեհրանը պատրաստ է համագործակցել Մոսկվայի հետ՝ Ռուսաստանին  ուրան մատակարարելու հարցում:
Այդ առիթով Ռուսաստանի «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի ներկայացուցիչները հրավիրվել են Թեհրան քննարկելու հետագա համագործակցության մանրամասները: Այս մասին հայտնում է Sputnik News-ը:
Նշվում է նաև, որ հաջորդ հինգշաբթի, Մոսկվան պատրաստվում է հյուրընկալել անվտանգության համաժողով «Շանհայի համագործակցության կազմակերպության» (ՇՀԿ) համար, որտեղ Իրանը հանդիսանում է դիտորդ երկիր:
Ավելի վաղ Իրանի արտաքին գործերի փոխնախարար Աբբաս Արաղչիի հայտնել էր RIA Novosti-ն, որ Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը հունիսի 4-ին երկկողմ բանակցություններ է վարելու իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ Մոսկվայում:

Tehran Is to Cooperate With Moscow on Supply of Uranium to Russia
A senior official of the Iranian delegation, involved in the ongoing talks in Geneva with US State Secretary John Kerry, in an interview with RIA Novosti told that Tehran is ready to cooperate with Moscow on the supply of uranium to Russia.
For this occasion representatives of Russia’s state-run atomic energy Rosatom are invited to discuss the details of future cooperation, Sputnik News reports.
"Our colleagues form Iranian Atomic energy organization go to our Russian colleagues during the last round in Vienna and welcome our colleagues from Russian atomic organization to come to Teheran and have a coordination about the future cooperation”,- said the official.
It is also mentioned that next Thursday, Moscow is to host a security conference for the Shanghai Cooperation Organization (SCO), to which Iran is an observer state.
Earlier Iranian Deputy Foreign Minister Abbas Araghchi told RIA Novosti that Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif is to hold bilateral talks with his Russian counterpart Sergei Lavrov in Moscow on June 4.