Սաակաշվիլի.պետք է ընտրել 24 թաղային ղեկավարների
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխաիլ Սաակաշվիլին պատրաստվում է թաղային վարչակազմերի ղեկավար-պաշտոնների թափուր տեղերի համար մրցույթ հայտարարել: Այս մասին  հայտնում է РИА Новости-ն:
Սաակաշվիլին նաև նշել է, որ տարածաշրջանում մեծ է  հանցագործությունների թիվը, և, հետևաբար, անհրաժեշտ է բարեփոխումներ կատարել իրավապահ մարմիններում:
Մայիսի 30-ին Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն Ուկրաինայի հասարակությանն է ներկայացրել Սահակաշվիլիին և ստորագրել է հրամանագիր` նրան Օդեսայում նահանգապետ նշանակելու վերաբերյալ, որից հետո նրան պաշտոնապես ներկայացրել է Օդեսայի պաշտոնյաներին:

Саакашвили решил начать с кадровых вопросов
Новый глава Одесской областной администрации Михаил Саакашвили решил начать с кадровых вопросов в руководстве региона, а также заняться борьбой с контрабандой. Экс-президент Грузии намерен объявить конкурс на вакантные места глав районных администраций региона, сообщает РИА Новости.
Саакашвили также подчеркнул, что в области очень серьезная криминогенная ситуация, а потому необходимо реформировать правоохранительные органы.
В субботу президент Украины Петр Порошенко предоставил Саакашвили украинское гражданство, подписал указ о его назначении одесским губернатором и лично представил чиновникам в Одессе.