Թոնի Բլեյերը կղեկավարի Հանդուրժողականության եվրոպական խորհուրդը
Թոնի Բլեյերը հայտարարել է Հանդուրժողականության և հաշտեցման եվրոպական խորհրդի ղեկավարի պաշտոնում իր նշանակման մասին։ Այս մասին նա հայտնել է Times-ում հրապարակած իր հոդվածում, որը գրել է Եվրոպայի հրեական կոնգրեսի նախագահ Մոշե Կանտորի հետ։
«Մենք հավատում ենք, որ հակամարտությունների պատճառը ո՛չ կրոնն է, ո՛չ էլ հավատքը, այլ դրանց աղավաղումը, որը դիմակ է դառնում նրանց համար, ովքեր ձգտում են ավերման ու մահվան», – հայտարարել է նա։
Հոդվածում նա նաև նշում է, որ ներկա պահին Եվրոպան ապրում է ՀՆԱ աճի անկում, որը նախկինում դիտվել է Առաջին և Երկրորդ համաշխարհային պատերազմներից առաջ։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բլեյերը լքում է մերձավորարևելյան կարգավորման միջնորդների «քառյակի» հատուկ ներկայացուցչի պաշտոնը։

Тони Блэр назначен главой Европейского совета по толерантности
Тони Блэр заявил о своем назначении главой Европейского совета по толерантности и примирению в статье, написанной им в Times совместно с президентом Европейского еврейского конгресса Моше Кантором.
"Мы верим в то, что не религия и не вера вызывают конфликты, а их искажение, которое становится маской для тех, кто стремится к разрушению и смерти", - заявил он.
В статье он также отмечает, что в данный момент Европа переживает падение роста ВВП, которое ранее отмечалось перед первой и второй мировыми войнами, передает gazeta.ru.