Մեծ Բրիտանիան պատրաստվում է Հունաստանի դեֆոլտին
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը սկսել է հակաճգնաժամային պլանի նախապատրաստումը Հունաստանի դեֆոլտի և եվրոյի գոտուց վերջինիս դուրս գալու դեպքի համար: Այդ մասին հաղորդում է  Ինտերֆաքսը՝ հղում կատարելով The Guardian-ին:
Բրիտանիայի ֆինանսների նախարար Ջորջ Օսբորնը հայտարարել է, որ կառավարությունը կնախաձեռնի բոլոր միջոցները Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության համար:
Կառավարությունում քննարկվել են Հունաստանում կապիտալի շրջանառության սահմանափակումների կարճաժամկետ հետևանքները: Հատուկ ուշադրություն են դարձրել այն խնդիրներին, որոնց Հունաստան մեկնելու մտադրություն ունեցող բրիտանացի տուրիստները կբախվեն ամռանը:
Երկարաժամկետ հեռանկարում պաշտոնյաներին մտահոգում է հունական ճգնաժամի ազդեցությունը բրիտանական ֆինանսական համակարգի կայունության վրա:

Великобритания готовиться к выходу Греции из еврозоны
Правительство Великобритании начало готовить антикризисный планов на случай дефолта Греции и ее выхода из еврозоны. Об этом передает Интерфакс The Guardian.
Британский министр финансов Джордж Осборн заявил, что кабинет министров предпринимает все меры для защиты Великобритании.
Британские ведомства, включая министерство финансов, МИД и другие, обсудили краткосрочные последствия потенциальных ограничений на движение капитала в Греции. Особое внимание они уделили проблемам, с которыми столкнутся десятки тысяч британских туристов, планирующих посетить Грецию этим летом.
В долгосрочной перспективе чиновников, в первую очередь, тревожит влияние греческого кризиса на стабильность британской финансовой системы.