Ֆրանսիան կոչ է անում Իսրայելին և Պաղեստինին վերադառնալ բանակցային սեղանի շուրջ
Ֆրանսիայի արտգործնախարար Լորան Ֆաբիուսը կոչ է արել Իսրայելին և Պաղեստինին անհապաղ վերսկսել  բանակցությունները՝ զգուշացնելով, որ խաղաղ գործընթացի այդ փակուղին վտանգում և կանխարգելում է   հակամարտության կարգավորումը:  Այս մասին հայտնում է Al Jazeera գործակալությունը:
«Մենք պետք է անենք առավելագույնը, որպեսզի երկու կողմերը վերսկսեն բանակցությունները: Մենք կարծում ենք, որ ոչինչ չանելով ի հայտ կգա հարցի երկկողմ փակուղի», - լրագրողներին հայտնել է Ֆաբիուսը Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Էլ-Սիսիի հետ հանդիպելուց հետո:
Հարկ է նշել, որ կիրակի օրը Ֆաբիուսը  պետք է  հանդիպեր Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասին Ռամալլահում  և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին Երուսաղեմում:

France Urges Israel and Palestine to Return to the Negotiating Table Immediately
French Foreign Minister Laurent Fabius has urged Israel and Palestine to restart negotiations immediately announcing that the stalemate in the peace process prevents to set the conflict, Al Jazeera reports.
"We have to do the maximum so that the two sides restart negotiations. We think that by doing nothing there will be the twin risk of stalemate and setting (the conflict) ablaze", Fabius told reporters after meeting Egyptian President Abdel Fattah el-Sisi.
It should be noted that Fabius was to meet Palestinian President Mahmoud Abbas in Ramallah and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu in Jerusalem on Sunday.