Որո՞նք են ԱՄՆ անվտանգության հիմնական սպառնալիքները
ԱՄՆ նոր ազգային ռազմավարական մարտավարության մեջ ռևիզիոնիստական տրամադրություններով պետությունները և ծայրահեղական խմբավորումները համարվում են ԱՄՆ-ի անվտանգության հիմնական սպառնալիքները, տեղեկացնում է TACC-ը:
Ինչպես նշվում է Պենտագոնի հրապարակած փաստաթղթում, ԱՄՆ-ի ազգային նոր ռազմավարական մարտավարությունը մշակվել է «ռևիզիոնիստական տրամադրվածությամբ պետություններին, որոնք ձեռնոց են նետում միջազգային նորմերին, ինչպես նաև միջտարածաշրջանային անվտանգությունը խաթարող բռնություն կիրառող ծայրահեղական խմբավորումենրին դիմակայելու անհրաժեշտության հետ կապված»:
Մարտավարության հեղինակները Ռուսաստանին մեղադրել են այն բանում, որ նա խաթարում է տարածաշրջանային անվտանգությունն ուղղակի և երրորդ ուժերի միջոցով:

Пентагон назвал основные угрозы безопасности США
Ревизионистски настроенные государства и экстремистские группировки названы основными угрозами безопасности США в новой национальной военной стратегии, которую от имени председателя Комитета начальников штабов (КНШ) американских вооруженных сил генерала Мартина Демпси обнародовал в среду Пентагон, передает ТАСС.
Как говорится в документе, новая национальная военная стратегия выработана в связи с "необходимостью противодействовать ревизионистски настроенным государствам, которые бросают вызов международным нормам, а также использующим насилие экстремистским группировкам, подрывающим трансрегиональную безопасность".
Авторы стратегии обвинили вооруженные силы РФ в том, что они "подрывают региональную безопасность напрямую и через третьи силы".