Հունաստանում մեկնարկել են վարկատուների հետ բանակցությունները
Աթենքի և վարկատուների միջև տեխնիկական մակարդակով բանակցությունները նոր համաձայնագրի վերաբերյալ կսկսվեն երեքշաբթի` հուլիսի 28-ին, տեղեկացնում է РИА Новости-ն:
«Զուգահեռ կաշխատեն մի քանի աշխատանքային խմբեր, որոնք կքննարկեն բյուջեի, կենսաթոշակային, աշխատանքային հարաբերությունների, ապրանքային շուկաների և այլ հարցեր»,- հայտնել է ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչը:
Նշենք, որ Հունաստանի ֆինանսների նախարարությունում հերքել են շրջանառվող տեղեկություններն այն մասին, որ իբր վարկատուները Հունաստանին նոր պահանջներ են ներկայացրել: «Ինչ վերաբերում է նախնական միջոցառումների մասին հրապարակումներին՝ ապա ո՛չ եվրագոտու հուլիսի 12-ի գագաթնաժողովի համաձայնագրում, ո՛չ ESM-ին ուղղված՝ ֆինանսների նախարար Էվկլիդես Ցոկալոտոսի երկու նամակներում նախնական միջոցառումների երրորդ փաթեթի նվազագույն ակնարկ անգամ չկա»,- ասել են ֆինանսների նախարարությունում:

Greece Started Negotiations with Creditors
On Tuesday negotiations between Athens and creditors begin at the technical level of the new agreement, the discussion will be held in several working groups, RIA Novosti reports.
"In parallel several working groups will address the issues of budget, pension, labor, commodity markets and so on," a representative of the Ministry of Finance told the reporters.
The Ministry denied the reports about the new requirements of creditors to Greece for concluding an agreement. "With regard to the publication of the provisional measures, neither in the agreement in the Eurozone summit of July 12, nor in two letters to the Minister of Finance ESM Euclid Tsakalotosa, there is anything about a third package of interim measures", the representative of the Ministry of Finance said.