Էբոլա վիրուսը ստեղծվել է արևմտյան լաբորատորիաներո՞ւմ
Մոնրովիա քաղաքի Լիբերիական համալսարանի բույսերի պաթոլոգիայի նախկին պրոֆեսոր դոկտոր Կիրիլ Բրոդերիկը մի սենսացիոն հոդված է տպագրել երկրի խոշորագույն թերթում՝ «Liberian Observer»-ում, հաղորդում է oko-planet.su-ն:
Գիտնականը պնդում է, որ Էբոլա վիրուսը, որը վերջերս սկսել է իր անվերահսկելի տարածումը Արևմտյան Աֆրիկայում, ստեղծվել և մոդիֆիկացվել է արևմտյան դեղագործական ընկերություններին (որոնք կառավարում են վիրուսի ներմուծումը բնակչության պատվաստման միջազգային ծրագրերի օգնությամբ) պատկանող լաբորատորիաներում: Մասնավորապես, կանադացիները ստացել են 140 մլն դոլարի պայմանագիր ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունից վիրուսի պատվաստանյութի նմուշների փորձարկման համար:
Առաջին զոհերը, դեռ 1970-ականների կեսերին, դարձան Զաիրի բնակիչները, ավելի ուշ՝ Գվինեայի, Սիերա-Լեոնեի և Լիբերիայի: Էբոլայով վարակվելու դեպքում մարդու օրգանիզմի ներքին հյուսվածքները և օրգանները սկսում են արագ քայքայվել և դառնում ժելեանման նույնիսկ ցածր ջերմաստիճանի ազդեցության տակ:

Вирус Эбола создан в западных лабораториях?
Доктор Кирил Бродерик, бывший профессор патологии растений Либерийского университета в г.Монровия, опубликовал сенсационную статью в крупнейшей газете страны «Liberian Observer», передает oko-planet.su.
Ученый утверждает, что вирус Эбола, с недавних пор начавший свое неконтролируемое распространение в Западной Африке, был создан и модифицирован в недрах лабораторий, принадлежащих западным фармацевтическим компаниям, которые управляют его внедрением с помощью международных программ вакцинации населения. В частности, канадцы получили крупный контракт стоимостью $140 млн от Министерства обороны США для испытания образцов вакцины вируса, которое и было успешно проведено среди здоровой части населения западно-африканских стран.
Первыми жертвами, еще в середине 70-х,  стали жители Заира, позже - в Гвинее, Сьерра-Леоне и Либерии. При Эболе внутренние ткани и органы организма начинают быстро разрушаться, разжижаясь и превращаясь в желе даже под воздействием низких температур.