Ջո Բայդենը ցանկանում է նախագահ դառնալ
72-ամյա ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը դիտարկում է նախագահի պաշտոնին իր թեկնածության առաջադրման հնարավորությունները, սակայն դեռ այդ մասին հայտարարություն չի արել, օգոստոսի 1-ին հաղորդել է New York Times թերթը, տեղեկացնում է novostim.ru-ն:
Թերթի տվյալներով, նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար Բայդենին ոգևորել է նրա՝ վերջերս ուղեղի քաղցկեղից մահացած որդի Բոն, ով ասում էր, որ «Սպիտակ տունը չպետք է վերադառնա Քլինթոններին, և որ երկրին ավելի լավ կլինի Բայդենների արժեքներով»:
Մյուս կողմից, Բայդենը լավ հարաբերությունների մեջ է Հիլլարի Քլինթոնի հետ և միշտ էլ հարգել է կուսակցության՝ ավելի հայտնի դառնալու ցանկությունը՝ իշանության բերելով կին-նախագահի: Սակայն Բայդենի օգնականները Քլինթոնի թեկնածությունը խոցելի են համարում և համոզված են, որ նա չի կարողանա հաղթանակ բերել Դեմոկրատական կուսակցությանը:

Джо Байден хочет стать президентом
72-летний вице-президент США Джо Байден рассматривает возможности выдвижения своей кандидатуры на должность президента,  но пока не делал заявлений об этом, сообщила 1 августа газета New York Times, передает novostim.ru.
По данным газеты, на участие в президентских выборах Байдена вдохновлял его сын Бо, недавно скончавшийся от рака мозга, который говорил, что “Белый дом не должен возвращаться к Клинтонам, и что стране будет лучше с ценностями Байденов”.
С другой стороны, Байден в хороших отношениях с Клинтон и всегда уважал желание партии дополнительно прославиться, приведя к власти женщину-президента, однако помощники Байдена оценивают кандидатуру Клинтон как уязвимую и уверены, что она не сможет принести победу Демократической партии.