Հակառակորդը կիրառել է թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք
Ղարաբաղա­-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օգոստոսի 24­-ի լույս 25­-ի գիշերը և օրվա ընթացքում հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրետանային և հրաձգային զենքերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը, բացի 60, 82 և 120 մմ­ոց ականանետերից (շուրջ 110 արկ) ադրբեջանական կողմն արևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP­107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան կրակով ճնշել են հակառակորդի ակտիվությունը և շարունակում են վստահորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը:.

Противник стрелял в направлении Арцаха из ракетно-­артиллерийских комплексов турецкого производства
На линии соприкосновения ВС Азербайджана и НКР в ночь на 25 августа и в течении дня противник продолжил интенсивно нарушать режим прекращения огня.
Как сообщили в пресс-службе минобороны НКР,  противник использовал артиллерийское и стрелковое оружие различного калибра. Помимо минометов  60, 82 и 120 мм (110 мин), азербайджанская сторона применила также  ракетно-артиллерийская станция типа TP-107 турецкого производства.
Передовые подразделения Армии обороны НКР ответным огнем подавили активность противника и продолжают уверенно вести боевое дежурство.