Թուրքիայի ժամանակավոր կառավարության կազմը հաստատվել է
Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն հաստատել է երկրի նախագահ Թայիփ Էրդողանի հանձնարարությունը ժամանակավոր կառավարություն կազմելու հետ կապված:
Կառավարությունը ներառում է 11 պատգամավոր իշխող Արդարություն և զարգացում կուսակցությանից: Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Երկու նախարարական պաշտոններ զբաղեցնելու են քրդամետ Ժողովրդա-դեմոկրատական, իսկ  մեկը՝  Ազգայնական շարժում կուսակցության ներկայացուցիչներ:  Այլ ընդդիմադիր կուսակցությունների տասնմեկ թեկնածուներից ութը հրաժարվել են մտնել ժամանակավոր կառավարության կազմի մեջ: Նրանց տեղերը զբաղեցրել են անկախ պատգամավորներ:

Премьер-министр Турции обнародовал временный состав правительства
В пятницу премьер-министр Турции Ахмет Давутоглу обнародовал утвержденный президентом страны Тайипом Эрдоганом состав временного правительства.
В состав кабинета вошли 11 депутатов от правящей Партии справедливости и развития (ПСР). Об этом сообщает РИА Новости.
Два министерских поста займут представители прокурдской Партии демократии народов (ПДН), один - националистической Партии национального движения (ПНД). Восемь из одиннадцати кандидатов от других оппозиционных партий отказались войти во временное правительство, сославшись на решение своих партий. Их места заняли независимые депутаты.