Ռուսաստանն Ուկրաինայի հետ խզել է Ղրիմի տրանսպորտային հաղորդակցության մասին համաձայնագիրը
Ռուսաստանն Ուկրաինայի հետ խզել է  «Կովկաս» և «Ղրիմ» անմիջական երկաթուղային և լաստանավային  նավահանգիստների վերաբերյալ կնքած պայմանագիրը:
Կառավարության համապատասխան որոշման վերաբերյալ փաստաթուղթը հրապարակված է  իրավական տեղեկատվության ինտերնետային պաշտոնական կայքում: Այս մասին հաղորդում է BBC- ն:
«Ընդունել Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարարության՝ Ռուսաստանի արտգործնախարարության և Արդարադատության նախարարության  հետ համաձայնեցված առաջարկը՝  Ռուսաստանի Դաշնության և Ուկրաինայի տրանսպորտի և կապի նախարարությունների միջև կնքած համաձայնագրի դադարեցման մասին», - ասված է Դմիտրի Մեդվեդևի կողմից ստորագրված փաստաթղթի մեջ:

РФ разорвала соглашение с Украиной о транспортном сообщении с Крымом
Россия разорвала соглашение с Украиной о прямом железнодорожном и паромном сообщении через порты "Кавказ" и "Крым".
Документ с соответствующим распоряжением правительства опубликован на официальном интернет-портале правовой информации, передает ББС.
"Принять предложение Минтранса России, согласованное с МИДом России и Минюстом России, о прекращении действия Соглашения между Министерством транспорта Российской Федерации и Министерством транспорта и связи Украины", - говорится в документе, подписанном премьер-министром Дмитрием Медведевым 25 августа.