Պակիստանը շահագրգռված է ազատ առևտրի գոտի ունենալ ԵԱՏՄ-ի հետ
Պակիստանը լրջորեն շահագրգռված է ազատ առևտրի մասին համաձայնագիր ստորագրել Եվրասիական տնտեսական միության հետ, հայտնել է ՌԴ-ում այդ երկրի դեսպան Զահիր Ասլամ Ջանջուան, հաղորդում է regnum.ru-ն:
Դեսպանը նշել է կազմակերպության նշանակալիությունը տարածաշրջանում և կարծիք հայտնել, որ ԵԱՏՄ-ից առավելություններ ստանալը բարենպաստ կերպով կանդրադառնա տարածաշրջանային ինտեգրման վրա:
Ի դեպ, ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտի մտնելու՝ Պակիստանի մտադրության մասին օրերս հայտարարել էր նաև երկրի վարչապետ Նավազ Շարիֆը Ղազախստան կատարած իր այցի ժամանակ:

Пакистан заинтересован иметь зону свободной торговли с ЕАЭС
Пакистан серьёзно заинтересован в подписании соглашения о свободной торговле с Евразийским экономическим союзом, заявил посол Пакистана в России Захир Аслам Джанджуа, передает regnum.ru.
Посол отметил значимость организации в регионе и высказал мнение, что получение Исламабадом привилегий от ЕАЭС благоприятно скажется на региональной интеграции.
Кстати, о намерении Пакистана вступить в зону свободный торговли с ЕАЭС на днях заявил также премьер-министр страны Наваз Шариф во время своего визита в Казахстан.