Պակիստանը շահագրգռված է ազատ առևտրի գոտի ունենալ ԵԱՏՄ-ի հետ
Պակիստանը լրջորեն շահագրգռված է ազատ առևտրի մասին համաձայնագիր ստորագրել Եվրասիական տնտեսական միության հետ, հայտնել է ՌԴ-ում այդ երկրի դեսպան Զահիր Ասլամ Ջանջուան, հաղորդում է regnum.ru-ն:
Դեսպանը նշել է կազմակերպության նշանակալիությունը տարածաշրջանում և կարծիք հայտնել, որ ԵԱՏՄ-ից առավելություններ ստանալը բարենպաստ կերպով կանդրադառնա տարածաշրջանային ինտեգրման վրա:
Ի դեպ, ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտի մտնելու՝ Պակիստանի մտադրության մասին օրերս հայտարարել էր նաև երկրի վարչապետ Նավազ Շարիֆը Ղազախստան կատարած իր այցի ժամանակ:

Pakistan wants to have a free trade zone with the EAEU
Pakistan is seriously interested in signing a free trade agreement with the Eurasian Economic Union, said Pakistani Ambassador to Russia Aslam Zaheer Janjua, reports regnum.ru.
The Ambassador stressed the importance of the organization in the region and expressed the view that receiving benefits from EAEU will have positive impact on regional integration.
By the way, the intention of Pakistan to enter into a free trade zone with the EAEU said recently also Prime Minister Nawaz Sharif during his visit to Kazakhstan.