ՌԴ-ում բնակվող թուրքերը կքվեարկեն հոկտեմբերի 24-25-ին
Ռուսաստանում բնակվող Թուրքիայի քաղաքացիները Մոսկվայում, Սանկտ Պետերբուրգում, Կազանում և Նովոռոսիյսկում կարող են քվեարկել Թուրքիայի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների համար հոկտեմբերի 24-25-ին: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին է հայտնել  Մոսկվայում Թուրքիայի դեսպանատան մամուլի կցորդ Օհրան Գազիգիլը :
Թուրքիայի Գերագույն ընտրական խորհուրդը հայտարարել է Թուրքիայի տարածքից դուրս 54 երկրների 112 գրասենյակներում խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների կազմակերպման մասին:
Արտասահմանում ապրող թուրք քաղաքացիների համար կազմակերպված քվեարկությունը կսկսվի հոկտեմբերի 8-ին և կավարտվի հոկտեմբերի 25-ին:

В России Турецкие граждане смогут проголосовать
Как заявил РИА Новости пресс-атташе посольства Турции в Москве Охран Газигиль в понедельник, проживающие в России Турецкие граждане, смогут проголосовать на досрочных парламентских выборах 24-25 октября в Москве, Санкт-Петербурге, Казани и Новороссийске.
Высший избирательный совет Турции объявил об организации голосования на досрочных выборах в парламент вне территории Турции в 112 представительствах 54 стран.
Период голосования для турецких граждан, проживающих вне Турции, начнется 8 октября и закончится 25 октября.