ԼՂՀ ՊԲ. հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 19000 կրակոց
ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 19000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to the operative data of the NKR Defense Army, within the period of  September 6-12  the adversary violated the ceasefire regime on the NKR-Azerbaijani borders conflicting forces for about 1200 times.
During that time more than 19000 shots were fired in the direction of the Armenian defense guards from weapons of various caliber including 60 and 82mm mortars and RPG-7, AGS-17 grenade launchers. The Azerbaijani side also used Turkish-made TR-107 multiple rocket launchers in the same period.
The Defence Army frontline units control the operational situation and confidently continue their military duty.