ԼՂՀ ՊԲ. հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 19000 կրակոց
ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 19000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

НКР: противник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TP-107 турецкого производства
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, за период с 6-ого по 12-е сентября режим прекращения огня на границах вооруженных сил сторон азербайджано-карабахского конфликта был нарушен со стороны противника около 1200 раз с применением стрелкового оружия различного калибра, а также 60мм-х и 82мм-х минометов и гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17, в сторону армянских солдат, несущих боевое дежурство, было произведено более 19000 выстрелов, сообщает пресс-служба МО НКР.
За тот же период противник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TP-107 турецкого производства.
Передовые воинские части Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство.