Հակառակորդը հայկական դիրքերի ուղղությամբ կիրառել է ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք. ԼՂՀ ՊԲ
Սեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /56 արկ/, 82 /11 արկ/ և 120 /7 արկ/ մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /3 արկ/, ՍՊԳ-9 /3 արկ /և ՀԱՆ-17 /79 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց: Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /6 արկ/:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊԲ կայքը, ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

The press service of the Republic of Nagorno-Karabakh Ministry of Defence informs that in September 30 and in the night of October 1 the rival violated the ceasefire regime for about 120 times along the NKR-Azerbaijani borders.
The Azerbaijani side fired over 1500 shots from different caliber weapons, including 60mm, 82mm and 120mm mortars, RPG-7, SPG-9 and AGS-17.
They also fired TR-107 artillery rocket in the direction of the Armenian front lines.
The front line units of the Defense Army are in control of the situation and continue confidently carrying out the assigned combat task.