Լոնդոնը չի բացառում ԻՊ-ի ներգրավվածությունը ռուսական ինքնաթիռի կործանման հարցում
Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Ֆիլիպ Համոնդը հայտնել է հիմքերի առկայության մասին, որոնք թույլ են տալիս ենթադրել, որ «Իսլամական պետություն» խմբավորմանը ենթակա խմբավորումը պատասխանատու է Եգիպտոսում ռուսական ինքնաթիռի աղետի համար, գրում է lenta.ru-ն։
Արտգործնախարարը հիշեցրել է «Վիլայաթ Սինայ» կազմակերպության հայտարարությունը, որտեղ կազմակերպությունը պնդում էր, որ ներգրավված է Airbus A321-ի ընկնելու գործում։
«Մենք նայում ենք ողջ տեղեկատվական պատկերին, այդ թվում՝ տվյալ հայտարարությանը, իհարկե նաև շատ այլ տեղեկությունների, այդ պատճառով դրա հավանականությունն իրական է»,- նշել է Համոնդը:

Лондон допустил причастность ИГ к катастрофе российского самолета
Министр иностранных дел Великобритании Филип Хэммонд сообщил о наличии оснований полагать, что группировка, подконтрольная "Исламскому государству", ответственна за катастрофу российского самолета в Египте, передает lenta.ru.
Глава Форин офиса напомнил о заявлении организации "Вилайят Синай", утверждавшей, что она причастна к падению Airbus A321.
"Мы посмотрели на всю информационную картину, включая данное заявление, а также многие другие сведения, и пришли к выводу, что вероятность этого велика", - отметил Хэммонд.