Բրիտանացիները Եգիպտոսից կվերադառնան առանց ուղեբեռի
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը, որը դադարեցրել էր Շարմ էլ-Շեյխի հետ ավիահաղորդակցությունը, բրիտանական ավիաընկերույթուններին թույլատրել է վերադարձնել Եգիպտոսում մնացած բրիտանացի զբոսաշրջիկներին, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ուրբաթ օրը մի քանի ավիաընկերություն`EasyJet-ը, British airways-ը, Monarch Airlines-ն ու Thomson Airways-ը ժամանակավորապես կվերսկսեն Շարմ էլ-Շեյխի հետ կապը, որպեսզի կազմակերպեն բրիտանացի զբոսաշրջիկների վերադարձը: Եգիպտոսում մնացել են 9-20 հազար բրիտանացի: Սակայն, այդ չվերթների անվտանգությունն այնքան է խստացվել, որ ուղևորների իրերը` ներառյալ մանկական և հաշմանդամային սայլակները, կամ խոշոր բժկշկական սարքավորումները տեղ կհասցվեն առանձին:

Британцы вернутся из Египта без багажа
Правительство Великобритании, приостановившее авиасообщение с Шарм-эш-Шейхом, разрешило британским авиакомпаниям вернуть застрявших на курорте британских туристов, но ужесточило безопасность на рейсах настолько, что вещи пассажиров, включая детские и инвалидные коляски, крупное медицинское оборудование, будут доставлены отдельно, пишет РИА Новости.
В пятницу несколько авиакомпаний — EasyJet, British airways, Monarch Airlines, Thomson Airways временно возобновят сообщение с Шарм-эш-Шейхом, чтобы забрать британских туристов, застрявших на курорте из-за отмены рейсов 4 и 5 ноября. Всего на курорте находятся, по разным оценкам, от 9 до 20 тысяч британцев. Никаких других рейсов в и из Шарм-эш-Шейха совершаться не будет. Пассажирам будет разрешено взять на борт только небольшую ручную кладь