Վարչապետն այցելել է «Բեկոն պրոդուկտ» ընկերություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է մսամթերքի և կիսաֆաբրիկատների արտադրությամբ զբաղվող «Բեկոն պրոդուկտ» ընկերություն: Այս տարի լրանում է ընկերության գործունեության 20-ամյակը:
Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել ընկերության արտադրամասում, ծանոթացել մսամթերքի արտադրության գործընթացին և աշխատանքային պայմաններին: Ընկերության ղեկավարությունը վարչապետին է ներկայացրել 20 տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքները, արձանագրված ձեռքբերումները, արտահանման և զարգացման նոր ծրագրերը:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում վարչապետը կարևորել է արտադրանքի որակը և նշել, որ ընկերությունն ունի արտադրանքի իրացման և արտահանման ծավալի ավելացման, ինչպես նաև շուկայի ընդլայնման մեծ ներուժ և տեխնիկական հնարավորություններ: «Կառավարությունը եղել և մնալու է հայրենական արտադրողի կողքին, շարունակելու է աջակցել, որպեսզի միասին կարողանանք զարգացնել մեր երկրի տնտեսությունը», - ասել է Հովիկ Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ վերջին մեկ տարում գործադիրը գործնական քայլեր է իրականացրել հարկային բեռը թեթևացնելու և արհեստական խոչընդոտները վերացնելու ուղղությամբ: Վարչապետը շնորհավորել է «Բեկոն պրոդուկտ»-ի ղեկավարությանը և աշխատակազմին գործունեության 20-ամյակի առթիվ, մաղթել նորանոր հաջողություններ ու կառավարության անունից զարգացման ծրագրերին աջակցելու պատրաստակամություն հայտնել:
1995 թ. հիմնադրված «Բեկոն պրոդուկտ» ՍՊԸ-ն համապատասխանում է ՀՀ կառավարության մի շարք որոշումների, Մսի և մսամթերքի տեխնիկական կանոնակարգի պահանջներին և Ստանդարտների ազգային ինստիտուտի կողմից ստացել է համապատասխանության սերտիֆիկատ: Ընկերությունում կատարվում են HACCP որակի կառավարման համակարգի ներդրման աշխատանքներ: Արտադրության հիմնական ուղղություններն են՝ երշիկներ, նրբերշիկներ, նրբախորտիկներ, կիսաֆաբրիկատներ, ինչպես նաև իտալական և իսպանական երշիկեղենի տեսակներ: Վերջին 10 տարում ձեռնարկությունում կատարվել է շուրջ 2316912 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ներդրում: Ձեռնարկության աշխատողների միջին թվաքանակը կազմում է 191 մարդ, միջին աշխատավարձը՝ 127600 ՀՀ դրամ:

Премьер Армении посетил компанию "Бекон продукт"
Премьер-министр Овик Абраамян посетил компанию "Бекон продукт", которая занимается производством мясных изделий и полуфабрикатов. В этом году исполняется 20-летие деятельности компании, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Глава правительства обошел цех компании, ознакомился с процессом производства мясных изделий и условиями труда. Руководство компании представило премьер-министру осуществленную за 20 лет работу, зарегистрированные достижения и новые программы экспорта и развития.
Во время брифинга с журналистами премьер-министр подчеркнул важность качества продукции и отметил, что компания имеет большой потенциал и технические возможности для увеличения объема сбыта, экспорта и расширения рынка продукции. "Правительство было и будет рядом с отечественными производителями, продолжит их поддержу, чтобы мы вместе смогли развивать экономику нашей страны", - сказал Овик Абраамян, добавив, что за последний год правительство осуществило практические шаги в направлении облегчения налоговой нагрузки и устранения искусственных препятствий. Премьер-министр поздравил руководство компании "Бекон продукт", по случаю 20-летия деятельности пожелал сотрудникам новых успехов и от имени правительства выразил готовность содействовать программам развития.
Основанное в 1995 году ООО "Бекон продукт" соответствует требованиям ряда постановлений Правительства РА, технических регламентов мяса и мясных изделий. Компания получила сертификат соответствия Национального института стандартов. Основными направлениями производства являются колбасы, сосиски, деликатесы, полуфабрикаты, а также разновидности итальянских и испанских колбасных изделий. За последние 10 лет на предприятии были осуществлены инвестиции на сумму 2316912 млн долларов США. Средняя численность работников предприятия составляет 191 человек, средняя зарплата – 127600 драмов.