Հունաստանին հաջողվել է պայմանավորվել 12 մլրդ եվրո վարկի շուրջ
Հունաստանին հաջողվել է համաձայնության գալ վարկատուների հետ 12 մլրդ եվրո վարկի տրամադրման շուրջ: Այս մասին հայտարարել է եվրախմբի ներկայացուցիչը՝ նշելով, որ գումարը կփոխանցվի Հունաստանի խորհրդարանի կողմից համաձայնեցված բարեփոխումների փաթեթը հավանության արժանացնելուց հետո:
Նշվում է, որ տրամադրվելիք 12 մլրդ եվրոյից 2 մլրդ ծախսվելու են կառավարության շտապ կարիքների համար, իսկ 10 մլրդ՝ բանկերի վերակապիտալիզացման համար:
Հիշեցնենք, որ վարկատուների հետ պայմանավորվածության համաձայն՝ Աթենքը պետք է ստանա նրանցից ընդհանուրը 86 մլրդ եվրո վարկ:

Кредиторы Греции согласились выделить ей 12 млрд евро
Греция договорилась с кредиторами о предоставлении ей 12 млрд евро, из которых 2 млрд евро должны пойти на срочные нужды правительства, а оставшиеся 10 млрд евро - на рекапитализацию банков.
Об этом сообщил председатель Еврогруппы Йерун Дейсселблум, добавив, что деньги будут перечислены после того, как парламент Греции утвердит пакет согласованных реформ, передает BBC.
Согласно договоренности, достигнутой еще в августе, Афины должны получить от них в общей сложности 86 млрд евро на оздоровление экономики, а взамен обязаны принять жесткие меры экономии и осуществить реформы - 48 различных мер.