Հայտնի են Եվրո-2016-ի բոլոր մասնակից հավաքականները
Հայտնի են ֆուտբոլի Եվրոպայի 2016թ. առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի բոլոր մասնակիցները: Վերջին 4 հաջողակները դարձան Հունգարիայի, Իռլանդիայի, Ուկրաինայի և Շվեդիայի հավաքականները, որոնք ուղեգիր նվաճեցին երրորդ տեղ գրաված 8 թիմերի միջևանցկացված անցումային խաղերի արդյունքում:
Մինչև այս Եվրո-2016-ի եզրափակիչ փուլում մրցաշարի կազմակերպիչ երկիր Ֆրանսիայի նման իրենց տեղն արդեն ապահովել էին՝ Անգլիան, Չեխիան, Իսլանդիան, Ավստրիան, Պորտուգալիան, Իսպանիան, Շվեյցարիան, Հյուսիսային Իռլանդիան, Ուելսը, Իտալիան, Բելգիան, Ալբանիան, Գերմանիան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սլովակիան, Խորվաթիան և Թուրքիան։
Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի խմբային փուլի վիճակահանությունը տեղի է ունենալու դեկտեմբերի 12-ին Փարիզում:
Եվրո-2016-ն անցկացվելու է 2016-ի հունիսի 10-ից հուլիսի 10-ը և պատմության մեջ առաջին անգամ Եվրոպայի չեմպիոնի կոչման համար պայքարելու է 24 հավաքական: Նշենք, որ Եվրոպայի գործող չեմպիոնն Իսպանիայի հավաքականն է:

Определились все участники Евро-2016
По итогам стыковых матчей определились все участники чемпионата Европы по футболу 2016 года, который пройдет во Франции. Об этом сообщается на официальном сайте УЕФА.
В финальной стадии турнира сыграют сборные Франции, Испании, Германии, Англии, Португалии, Бельгии, Италии, России, Швейцарии, Австрии, Хорватии, Украины, Чехии, Швеции, Польши, Румынии, Словакии, Венгрии, Турции, Ирландии, Исландии, Уэльса, Албании и Северной Ирландии.
Жеребьевка Евро-2016 состоится 12 декабря в Париже. Чемпионат Европы пройдет на 10 стадионах в 10 французских городах с 10 июня по 10 июля 2016 года. 24 участника турнира будут разбиты на группы по 4 команды. Сборные России и Украины разведут по разным группам.
В плей-офф выйдут по две лучшие сборные из каждого квартета и четыре сильнейшие из команд, занявшие третьи места.