ԱՄՆ-ը բացառել է ԻՊ դեմ պայքարի դիմաց ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների մեղմացումը
Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցների մեղմացումը ուղղակիորեն կապված է Մինսկի պայմանավորվածությունների կատարման հետ, այլ ոչ թե Սիրիայում գործողություններով: Այս մասին հայտարարել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Ջոշ Էռնեստը, տեղեկացնում է Интерфакс-ը:
«Ես չեմ կարող պատկերացնել այնպիսի սցենար, որի դեպքում Ռուսաստանի վրայից հանվում են պատժամիջոցների մի մասը ԻՊ դեմ ավելի ակտիվ պայքարի դիմաց»,- ասել է Էռնեստը:
Նա ընդգծել է, որ «Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների մաղմացումը տեղի կունենա միայն Մինսկի համաձայնությունների կատարումից հետո»:

US Will Not Lift Sanctions on Russia
The United States does not plan to lift sanctions imposed on Russia over its role in the Ukraine conflict in exchange for a greater effort in the fight against the Islamic State, White House spokesperson Josh Earnest said at his daily news conference on Monday.
"I do not envision a scenario in which sanctions relief is offered to Russia in exchange for greater contributions to IS,"  - Earnest told according to USA Today.
The White House spokesman reiterated that sanctions against Russia must remain in place until full implementation of the Minsk agreements is achieved.