Բրիտանիան ավելացնելու է ԻՊ-ի դեմ օդային հարվածները
Բրիտանիան զգալիորեն ավելացնելու է  հարվածներն «Իսլամական պետության» ահաբեկչական խմբավորման  դեմ Սիրիայում: Այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Մայքլ Ֆելլոնը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք ավելի ուժգին ենք հարվածելու նրանց ուղղությամբ: Մենք (կառավարությունը) խնդրում ենք ձեզ (ռազմական ուժերին) հարվածել ահաբեկիչների հրամանատարական կենտրոններին և նրանց եկամտի աղբյուրներին », - ասել է Ֆելլոնը:
Միջազգային կոալիցիայի շրջանակներում Իրաքում ԻՊ-ի դեմ գործողություններ իրականացնելը Մեծ Բրիտանիան սկսել է 2014 թվականից:  Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Միացյալ Թագավորության ռազմաօդային ուժերի նպատակը Սիրիայի արևելքում գտնվող նավթային տարածքների օբյեկտներն են:

Минобороны: Британия активизирует операцию против ДАИШ
Британия усилит удары по террористической группировке "Исламское государство" (ДАИШ) в Сирии, заявил глава минобороны Великобритании Майкл Фэллон, передает РИА Новости.
"Мы ударим по ним (ДАИШ) еще сильнее. Мы (правительство) просим вас (военных) ударить по командным центрам террористов и по источникам их доходов", - сказал Фэллон во время посещения британской авиабазы "Акротири" на Кипре, откуда Королевские ВВС совершают вылеты для ударов по ДАИШ.
Операцию против ИГ в Ираке Британия проводит с 2014 года в рамках международной коалиции. Минобороны Великобритании сообщало, что целями ВВС Соединенного Королевства являются объекты в районе нефтяных месторождений на востоке Сирии.